השימוש של חימום דלקים

Posted by admin in News | Tagged | סגור לתגובות על השימוש של חימום דלקים

למה אני צריך חימום דלק? התוסף מיוחדים המשמשים כיום על סולר היו רשומים tosol'nye (depressatory), והתקני חימום חשמלי. תוספים-depressatory, הפגיעה של החינוך הגדולות גבישים של פרפין מצד אחד, להגדיל את עלות הדלק, מצד שני, הם לא תמיד יעילים. לדוגמה, להוסיף depressatory בדלק סולר ב צריך להיות לפני תחילת מזג אוויר קר, בטמפרטורה שמתחת-4 ° c, כי יותר טמפרטורה נמוכה (מתחת ל-5 ° c) פרפין כבר מתחיל להתגבש, תוספים לא "עבודה". להתמודד ביעילות עם היווצרות גבישים בשום תאפשר למערכת חשמל, חימום קוגנרציה paraffins דלק, אשר נמס כבר מתרוקנת. רכיבים אלה חימום רכוב על הקריטי ביותר דלק מערכת צמתי-המסננים לדלק בסדר ולא גס. בעת חימום, יש צורך לצבור את הסכום הדרוש של דלק כדי לחמם את המנוע, ולרוץ ביצעו והחימום החשמלי מותקן על toplivozabornika קדם מסנן ומחמם הפעלה כאשר -מחממים "obratkoj או" obratkoj מחוממת ומחוממים קירור (tosolom), במחזור toplivozaborniku. סוגים שונים זמינים בשוק של מקומיים וזרים ההפקה. הם רכיבים חימום חשמלי, כולל pozistornye, יש בדרך כלל מחליף חום 120-130 מעלות צלזיוס ויציב טמפרטורת פני השטח שלא יעלה על 145° c.

לאחר חימום זה הטמפרטורה, כמות החום שנוצר על ידי pozistorami ולאחר שלהם ירידה חדה בצריכה הנוכחית והגברת טמפרטורת פני השטח שלהם הסתיים מאפיין זה מאפשר לך לנצל נתונים זמן חימום כשאתה שקוע סולר ללא הסיכון של אש. Pozistornye חימום בתוך מבנים של מינסק "NOMAKON" אש, התפוצצות, מופעל על ידי הרכב המשולב הרשת 12-24 ב ויש חיים שירות ארוך. הכללת חימום חשמלי מתבצעת על ידי מנהל ההתקן של תא הנוסעים. לחץ כאן רב שמואל אליהו ומצא עוד . עוצמת החימום החשמלי מחומם toplivozabornika מסנן או חרירי בהתאם צריכת הדלק יכולה להשתנות בין 15 ל 150 וואט מתח נומינלי 12 v מ 25 עד 275 וואט-מדורג אספקת מתח 24 v, מתן המסת פרפין ומחוממים לטמפרטורה של מסנן קר חיבור נקודה של דלק בתוך 3-5 דקות (אפילו בטמפרטורה הסביבה של-40 ° c). מתי מחוממת "כניסת", מערכת קירור ל- 40-50° c ב- toplivozabornikah עם חימום משולב, דוד חימום חשמלי מבוטלות. בעת התקנת מחומם חרירי או מרחק toplivozabornika בעליות של כל העלויות המכונית dooborudovaniju התאוששה תחת סוגי תוספים דלק, פחות בלאי של המנוע תחת קר, החל sberezhennym אנרגיה סוללה ועוד יישומים חימום מבטחת נהג הפסדים הטמפורלי של החומר אפשרי עקב בעיות עם הפעלת המנוע מאפשר לך לשמור את המכונית במגרש חניה פתוחה בחורף ומבטל את הצורך לגרור את המכונית בתיבה חמים כדי להבטיח אתחול. מבחר של דלק חימום מינסק אודו "Nomakon" או שרידים ייבוא עבור הקונה, אך יחס האיכות/מחיר "Nomakona" גבוהות במידה ניכרת מאשר ייבוא. מגוון של סולר.

ישנן שלוש כיתות של דלק דיזל-קיץ, חורף, הקוטב הצפוני, שונים, במיוחד התוכן של פרפין. כדי להשיג חורפי, סולר הארקטי לחשוף dewaxing (טכנולוגיה הסרת פרפין דלק הרכב, שיפור מחירו). הקיץ סולר עיבוד כזה לא תהיה אז פרפין בו מתחילה להתגבש ב-5 מעלות צלזיוס (עכירות נמוכה תחת 305-82 GOST מתונים אזור אקלים). בחורף, זה קורה כאשר תחנות דלק כיתה ג–25 ° בהתאם לעונה שם שתי כיתות של דלק-בקיץ ובחורף. עם זאת, ככלל, בשל התנועה קטן, כדי למשוך לקוחות להוריד עלות, בתחנת הדלק בעונת החורף למכור סולר הקיץ. רק לאחר מזיגת דלק כזה מן הבעלים של רכב דיזל ובעיות חמורות עולות, במיוחד כאשר אתה רחוק מהישוב! בפירוט רב יותר GOST 305-82 ניתן לראות מאפיינים של סולר. ב הכפור חזקה, הבעלים של רכב דיזל לרוב עומדים בפני הבעיה של ההתחלה קר של המנוע,. התדרדרות בכוח הזרוע לבין הופעתו של כשלים בעבודה. "האשם" התופעות השליליות הללו הכלול סולר, פרפין, אשר מתגבשת כאשר הטמפרטורה יורדת. הממדים של גבישים של פרפין יותר מכלי מסנני דלק נקבוביות, וכתוצאה מכך מסננים מלאה או חלקית לאבד את התפוקה שלהם. בעקבות כל התופעות האלה דלק מאכיל היה הבטיחו או עצירות או דלק מוגש באופן מלא. הפופולרי פעם בקרב ביתי רכב בעלי דרכים למאבק פרפין מאת להבה לפיד או במבער, וכן ערבוב דיזל עם נפט, בנזין-הם נעלמים בהדרגה בשל נוחות השימוש ואת השפעות שליליות.

Comments are closed.